Wyszukiwanie

Zaloguj się

Zresetuj hasło

Jestem tu po raz pierwszy i chcę zarejestrować

Jak idealnie dopasować kostium kąpielowy damski do sylwetki? 1 część

Istnieje wiele artykułów jak dobrać strój kąpielowy do rodzaju sylwetki tj. jabłko, gruszka czy klepsydra. My postaramy się skupić na parametrach  dotyczących ogólnej postawie ciała.

Okrąglejsza figura

Marzenia o idealnej figurze dotyczą wielu kobiet. Przeważnie każda chciałaby coś zmienić w swojej postawie. W przypadku kostiumów kąpielowych upewnij się, że wybierasz odpowiedni krój i rozmiar, a co najważniejsze musisz czuć się dobrze. Pamiętaj pełna akceptacja siebie pozwoli Ci być szczęśliwą. Panie o okrąglejszych, większych kształtach najczęściej sięgają po jednoczęściowy kostium kąpielowy lub tankini, i to jest w porządku. Ale jeśli masz jędrniejszy brzuch i piękny dekolt, nie ma powodu, aby rezygnować z dwuczęściowego kostiumu kąpielowego z majtkami z podwyższoną talią. Pamiętaj też o figach z wyższym stanem lub o plażowym pareo,  które pozwoli czuć się lepiej.  

Wysoki wzrost

Wysokie kobiety powinny raczej stawiać na dwuczęściowy strój kąpielowy o różnej kolorystyce górnej i dolnej części. Takie rozdzielenie optycznie zmniejszy postawę ciała.

Niski wzrost

W przypadku niskiego wzrostu konieczne jest celowanie w efekt całości. Dlatego bardziej odpowiednie są jednokolorowe dwuczęściowe stroje kąpielowe (lub przynajmniej w podobnym odcieniu). Świetnym wyborem są dwuczęściowe jednokolorowe monokiny oraz jednoczęściowe kostiumy kąpielowe.

Krótkie nogi

Nie wszystkie kobiety zostały obdarzone przez naturę długimi nogami. Niektóre mają krótsze nogi i długi tułów. Wybierając figi wyżej wycięte na biodrach  możesz optycznie wydłużyć nogi. W przypadku kostiumów dwuczęściowych szukaj majtek do wiązania lub z węższymi biodrami. Wyrównaniu sylwetki może służyć jednoczęściowy strój kąpielowy jako całość lub monokini. Tabu są figi z nogawką.

Szerokie ramiona

Optycznie Twoje ramiona może zwęzić wiązanie biustonosza na szyi. Taki typ biustonosza nadaje się znacznie lepiej do mniejszych piersi, ponieważ w przeciwnym razie wiązanie na szyi mogłoby cię zbyt mocno ściągać.

Strój kąpielowy Edit
Strój kąpielowy Brigitt
Strój kąpielowy Madison

Wąskie ramiona

Ramiączka biustonosz kąpielowego powinny rozchodzić się na boki, a dolna część kostiumu powinna być bardziej stonowana. Im szersze ramiączka, tym lepszy efekt końcowy.

Figura bez talii

Do stworzenia sylwetki w kształcie klepsydry, pomoże Ci np. wygodne monkini lub jednoczęściowy strój kąpielowy ze wzorem zwężającym się ku środkowi lub strój podkreślający talię. Polecamy jednoczęściowy strój kąpielowy Ivana III, Daisy.

Nie porównuj się do zdjęć modelek. Na całym świecie jest ich naprawdę niewiele. Wybierając strój kąpielowy, słuchaj swojego gustu i postępuj zgodnie ze sprawdzonymi wskazówkami. Pamiętaj o podkreśleniu Swoich mocnych stron. Jeśli masz smukłe ręce ozdób je bransoletką, jeśli masz długie paznokcie pomaluj je pięknym kolorem, lub grube włosy -podkreśl je.

Rady, wskazówki dla każdej kobiety, przeczytaj jak wybrać kostium kąpielowy dla mniejszych piersi, dla większych piersi,  jak i wybrać figi kąpielowe