Wyszukiwanie

Zaloguj się

Zresetuj hasło

Jestem tu po raz pierwszy i chcę zarejestrować

Co to jest bawełna i jak dbać o bawełnianą odzież?

Bawełna to jeden z najulubieńszy materiałów wśród ludzi. Dlaczego? Posiada unikalne cechy. Jest to naturalny materiał składający się w 90% z celulozy. Jest trwały i przyjemny dla skóry. Poznaj wszystkie właściwości i zalety bawełny .

Přírodní bavlna
Naturalna bawełna
Bavlněné oblečení je kvalitní
Bawełniana odzież jest wysokiej jakości

Na pewno zainteresują Cię właściwości bawełny

Bawełna jest wytwarzana z włókien otaczających nasiona roślin z rodzaju Gossypium. Na świecie występuje aż 67 gatunków tych roślin. Natomiast najwyżej jakościowy materiał otrzymasz z bawełny krzewiastej. Spójrz na główne cechy bawełny:

  • Jest oddychająca i bardzo wytrzymała.
  • Dobrze wchłania wilgoć
  • Posiada doskonałe właściwości izolacyjne
  • Jest przyjemna w dotyku.
  • Odpowiedni również dla wrażliwej i atopowej skóry alergików.

Co się z bawełny wyrabia?

Ze względu na swoje właściwości chłonne bawełna wykorzystywana jest do produkcji ręczników kąpielowych , ręczników i ścierek kuchennych. Jest również popularny wśród pościeli. Najczęściej jednak służy do produkcji bielizny osobistej i bielizny nocnej, takiej jak piżamy, koszulki czy szlafroki..

Zadbaj o swoje bawełniane ubrania, aby służyły jak najdłużej

Zastanawiasz się, czy możesz zniszczyć bawełniane ubrania w pralce? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Ubrania bawełniane są doskonale trwałe, dzięki czemu można je prać w temperaturze do 40 ° C. Dodatkowo można je prasować w temperaturze do 110 ° C, dzięki czemu Twoje ubrania zawsze będą nie tylko czyste i schludne. Jeśli na ubraniach jest nadruk, zalecamy prać na lewej stronie.

Dlaczego bawełna jest często mieszana z innymi materiałami?

Włókna czystej bawełny są mniej elastyczne. Z tego powodu producenci często mieszają bawełnę z elastanem, dzięki czemu odzież ma właściwości zarówno bawełny, jak i elastanu. Jest oddychająca, miękka i elastyczna, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do każdej sylwetki.